W moim ogródecku rośnie…cytryna.Z Lubelszczyzny do Comunidad Valenciana.

Scroll down to content

img_2676

Po dniu Św.Walentego, który spędziliśmy jak każdy inny, odbywając „ekscytującą” wycieczkę do Carrefoura i oglądając raczej dołujący film wojenny 😉, może czas na trochę radosnej twórczości na temat owoców i warzyw.

W ubiegłym roku nasze cytrynowe zbiory były dość pokaźne na tyle, że mogłam zaopatrzyć całą rodzinę, wioząc siaty pełne owoców do Londynu. W sam raz na Święta Bożego Narodzenia.

Oprócz niezwykle soczystych cytryn mamy też figi, daktyle i granaty. Muszę jednak wyznać, że z powodu nieznajomości egzotycznego ogrodnictwa zmarnowaliśmy sporo dobrości. Cóż, nie od dziś wiadomo, że uczymy się na błędach…

IMG_0201.JPG

Region, do którego przenieśliśmy się nieco ponad rok temu, to prawdziwe „pomarańczowe zagłębie”.

img_2671

Zresztą wszelkiej maści owoców i warzyw jest tu w bród. Pomimo suchości gleby i rzadkich deszczy.

Jako gospodyni domowa i dietująca się (z marnym skutkiem) fanka Chodakowskiej, poczyniłam pewne obserwacje dotyczące w/w materii. Otóż niemal wszystkie ogrodowo-warzywne dary wydają się sporo cięższe od tych na ojczyzny łonie. Wiem to regularnie ważąc i odmierzając produkty z listy do dietetycznych potraw.

A już truskawki to prawdziwe giganty. Jednak nie umywają się do naszych! Podobnie rzecz się ma z rzodkiewką i szczypiorkiem (ten akurat hoduję sama), kiepsko ze smakiem. Muszę wreszcie kiedyś wybrać się do Polski w sezonie żeby nacieszyć stęsknione kubki smakowe.

img_2672

Za to tutejsze pomidory i papryka to rewelacja! Nie to co papierowe pomidoropodobne kule oraz za przeproszeniem cuchnące kupą „brytyjskie”  papryki.

Chyba pora na kolację…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: